TJ RADON VYSOKÁ PEC, z.s.

ODDÍL BĚŽECKÉHO LYŽOVÁNÍ

Na počátku 90. let. 20. stol. se z Jiskry Nejdek postupně vyčlenil a osamostatnil klub vysokopeckých lyžařů pod názvem TJ Radon. Po pár letech jeho činnost pozvolna ustala. V roce 2015 došlo k obnovení činnosti klubu. Ten se nyní zaměřuje na výchovu mladých talentů běžeckého lyžování. Klub je veden kvalifikovanými trenéry s úspěšnou sportovní minulosti .

A jak vlastně trénujeme? Děláme všechno možné.

V zimě se snažíme především lyžovat.

K tomu trénujeme v  bazénu i v tělocvičně. Když není sníh, tak se hýbeme v přírodě. Běháme, cvičíme v Radon Areně, hrajeme hry.

O víkendech chodíme na výlety, někdy jedeme na kole, lezeme po skalách, plaveme na lodích, bruslíme.

Kromě lyžařských závodů se účastníme ve vedlejší sezoně závodů běžeckých, orientačních běhů a dalších soutěží dle možností.

Jezdíme na soustředění, to v létě i v zimě.

Pořádáme závody běžecké, lyžařské i dětský triatlon.

Dále zajišťujeme úpravu běžeckých stop v okolí Vysoké Pece.

Vysoká Pec